Prepísané dejiny Slovenského surfingu

slovak surf
slovenska asociacia surfingu

Aj napriek tomu, že náš tím nebol kompletný, postavil sa s odvahou a pokorou proti svetovej konkurencii. Náš cieľ bol jasný:


1. Priniesť Slovensko na svetovú mapu surfingu.

2. Inšpirovať mladých Slovákov k tomu, aby sa venovali aj exotickým športom. A predstaviť surfing aj v našich podmienkach.

3. Budovať povedomie o SISA a prilákať nové slovenské talenty žijúce aj mimo Slovenska.

 

Na tohtoročných svetových hrách súťažilo 55 krajín a Slovensko sa umiestnilo peknom 46. mieste. Bohužiaľ stále sa nemôžeme porovnávať s krajinami, ktoré majú prístup k oceánu. Aj to je jeden z dôvodov, prečo hľadáme slovenské talenty po celom svete.  

Výsledkové očakávania neboli vysoké, avšak výsledok bol milým prekvapením.

slovenska asociacia surfingu
slovak surf

Tomáš Mihálik sa stal historicky prvým slovenským surferom na svetových hrách. Svoju techniku surfovania musel ukázať na trojmetrových vlnách hneď v prvý deň súťaže. Bojoval so silnými prudmi a profesionálnou konkurenciou. Podarilo sa mu odjazdiť historicky prvú slovenskú vlnu na svetových hrách, čím získal prvé body pre pre náš tím. 

Vo svojom opravnom kole bojoval do posledných síl, no v silnej konkurencii nezískal dostatočný počet bodov a zo súťaže vypadol.

Benjamin Stuller nastúpil v druhý súťažný deň do svojho prvého kola. Aj napriek pretrvávajúcej veľkosti vĺn, Benovi ponúkli niekoľko šancí, ktoré dokonale využil. Podarilo sa mu zjazdiť najkrajšiu vlnu slovenskej reprezentácie, za ktorú si odniesol najvyšší bodový výsledok.

Tretí deň nastúpil Ben do svojho opravného kola, konkurencii však podľahol a účasť na ďalších kolách súťaže nezískal.

Tomáš Mihálik
Benjamín Stuller

Tomáš Zajaček z dôvodu bezpečnosti a vzhľadom na skúsenosti do súťaže nastúpil až na opravné kolo, kedy sila prúdov a veľkosť vĺn klesla. Tu sa mu podarilo získať najlepšie bodovaný výsledok slovenskej reprezentácie.

Silvia Polakova sa stala prvou slovenskou ženskou súťažiacou v histórii svetových hier v surfingu. Taktiež z dôvodu náročných podmienok v prvý súťažný deň, nastúpila až do svojho opravného kola. V tom sa jej podarilo v posledných sekundách svojho kola zjazdiť vlnu a pridať potrebné body do tímu slovenskej reprezentácie.

Tomáš Zajaček
Silvia Poláková

V historicky prvej účasti Slovenska na World Surfing Games, naši odvážni surferi premenili výzvy a neistoty na úspech.

Portoriko je nádherná krajina. Domáci obyvatelia nás srdečne privítali, fotili sa s nami, dokonca chceli aj autogramy. ISA zorganizovala celé podujatie perfektne a bolo nám cťou sa tejto akcie zúčastniť. 

Cesta do Portorika bola nielen súťažná, ale aj inšpiratívna. Účasť na tomto podujatí považujeme za obrovský úspech a dúfame, že budeme mať možnosť zapojiť sa do ďalších podujatí s plným počtom slovenských surferov.

Ešte raz by sme sa chceli poďakovať všetkým, ktorý túto akciu a celú asociáciu slovenského surfingu akoukoľvek cestou podporili.

slovenska asociacia surfingu
slovak surf

AG print, ktorý nám zaobstaral tímové oblečenie, Tvoja reklamka, Car Wash City Group  , 2at group , La isla.

Zároveň patri poďakovanie každému, kto sa stal členom asociácie a podporuje naše aktivity svojim členským. Tiež každému, kto nám napísal alebo aspoň slovne podporil. Neuveriteľne nás to poháňa vpred, veľmi si to vážime a tešíme sa na ďalšie akcie s vami.