slovak surf

Česko – slovenský pohár v surfingu mieri do novéj destinácie. Tentokrát sa v apríli český a slovenský surferi a surferky stretnú na juhu Maroka, aby si v rámci štvrtého a zároveň predposledného preteku tohtoročného surfového pohára zasúťažili. 

Okrem nezabudnuteľnej atmosféry a pohľadu na krásne vlny, ktoré sú Maroku dobre známe, čaká na všetkých účastníkov aj bohatý sprievodný program, ktorý prekračuje hranice. 

Hlavným organizátorom je totiž tento rok slovenský surfhouse SALAŠ.surf, ktorý bude pretek organizovať v spolupráci s Marockou kráľovskou surfovou federáciou a Slovak Independent Surfing Association. Hlavným partnerom je český surfhouse mamaafrica.surf a pretek podporila aj Česká federácia SURF a SUP svojím oficiálnym súhlasom.

Informácie

Miesto pretekov: Sidi Ifni, Maroko

Dátum konania: 15 – 20.4.2024 (registrácia sa končí 14.4. o 17:00)

Organizátor: SALAS.surf

Riaditeľ pretekov: Mgr. Róbert Šutek

Kategórie pretekov: Muži a ženy Open (CZ&SK), Mládež U22 a Junior U15 (medzinárodná)

Štartovné: Cena: 60 € (mládež 8 €, juniori 5 €)

Registráciu na pretek je možné vykonať na webovej stránke Liveheats, ideálne čím skôr, najlepšie do 10.4. Absolútna posledná možnosť pre registráciu je 14.4. do 17:00 miestneho času.

Program preteku bude odštartovaný rider’s meetingom, ktorý sa uskutoční v nedeľu 14.4. o 19:30 v vile Azul Ifni, ktorá bude v nasledujúcom týždni hlavným centrom pre všetkých účastníkov. Okrem rozlosovanie do heatov a informácií o preteku budú na všetkých pretekárov čakať aj malé večerné občerstvenie z tradičných marockých jedál.

Hlavným pretekárskym spotom je mestská pláž pred vilou Azul Ifni, na ktorej na pretekárov čaká mix reef a beach breaku. Náhradným spotom je pravý pointbreak v prístave.

V hlavných kategóriách Muži a Ženy Open sa môžu zúčastniť surferi a surferky z českej a slovenskej republiky bez obmedzenia veku. Súčasťou preteku budú tento rok aj dve juniorské kategórie Youth U22 a Junior U15, ktoré budú vďaka spolupráci s miestnou surferskou komunitou otvorené aj mládeži z Maroka a ďalších krajín.

Ubytovanie

Keďže preteky sa začínajú skoro ráno a presné miesto konania závisí od podmienok, odporúčame vám využiť jednu z možností ubytovania, ktoré ponúka priamo organizátor pretekov. Všetky informácie týkajúce sa ubytovania a rezervačný formulár nájdete na webovej stránke pretekovwww.salas.surf.

slovenska asociacia surfingu