Slovenskí surferi majú dôvod na radosť! 

Ďalšia zastávka Česko-slovenského pohára v surfingu – SunRICE & CURRY 2024 priniesla nezabudnuteľné zážitky našim surferom!

Juraj Kerpčár sa stal hviezdou tejto zastávky, keď ako prvý slovák v histórii triumfoval na SríLanskom kole CZSK pohára. A to dokonca, vo svojej súťažnej premiére.  Zamiešal tak celkové poradie slovenského rebríčka. 

Tomáš Zajaček predviedol hrdinský výkon a dosiahol tak skvelé tretie miesto!  A ďalšie pódiové umiestnenie pre Slovensko. Týmto si zabezpečil aktuálne, vedúcu priečku v slovenskom rebríčku na sezónu 23/24. Čakajú nás ešte ďalšie dve zastávky, bude to napínavé a uvidíme ako zamieša karty v celkovom poradí.

Jaroslav Wiener sa tiež zaslúžene predviedol vo svojej súťažnej premiére, umiestnil sa na peknom 8. mieste! 

Za naše farby sa s odvahou postavila aj Miroslava Vydrnáková, a napriek náročným podmienkam predviedla svoje umenie. Iba kúsok ju delil od postupu do finále. 

Veľká gratulácia patrí víťazke ženskej kategórie – Jane Kašovej!  Taktiež všetkým súťažiacich za ich skvelé výkony! 

Veľké poďakovanie patrí aj organizátorom za ich úsilie a skvelú prácu! 

Nech žije česko-slovenský surfing! 

Obľúbené preteky minulého pohára vyznačujúce sa hlavne pohodovou atmosférou a skvelým zázemím sú vhodné ako pre skúsených pretekárov, tak aj pre menej skúsených surferov, ktorí by si chceli prvýkrát vyskúšať atmosféru česko-slovenských surfových pretekov. 

Organizáciu závodu tento rok znovu zaistí Surf-trip.cz v spolupráci s miestnou surfovou školou a srí lanskou surfovou asociáciou. Hlavné zázemie závodu bude v krásnom surfhouse Sea You House s najlepšími raňajkami a večerami v širokom okolí, ktorý je asi 3 minúty chôdze od závodného spotu.

Informácie

Miesto závodu: Sk Town Beach, Maddawatta, Srí Lanka

Dátum: 18.3.2024 – 22.3.2024 (uzavretie registrácie 17.3. o 18:00 Srí Lanského času)

Usporiadateľ: Surf-trip / Sea You House

Riaditeľ pretekov: Martin Špatenka

Štartovné: 700, – Kč

Nezabudnite tiež na registráciu do aplikácie LiveHeats, ktorá sa uzatvára 17.3. o 18:00

Rovnako ako v minulom roku bude centrom diania Sea You House, kde prebehne v predvečer pretekov 17.3. riders meeting a rozlosovanie heatov. Ako je pri formátoch Česko-slovenského pohára zvykom jedná sa o formát Open pre nielen českých ale aj slovenských pretekárov v kategóriách muži a ženy. 

Pre všetkých registrovaných pretekárov bude tiež pripravená spoločná večera, ktorá bude ako inak ako tradičné srí lanské Rice & Curry. Samotný závod sa pôjde na miestnom beach breaku, a to vždy od skorého rána do cca 11 hodín, podľa podmienok.

Ubytovanie

Vzhľadom na to, že heaty budú začínať veľmi skoro ráno, odporúčame ubytovanie priamo v Sea You House alebo v blízkom okolí s ktorým vám pomôže organizátor na: crew@surf-trip.cz. Do predmetu ubytovania uveďte: Ubytovanie Český pohár.