Slovak Independent Surfing Association

slovenska asociacia surfingu
Zakladajúci členovia, výkonný výbor asociácie (Tomáš, Silvia, Tomáš)

AKÝ JE NÁŠ CIEĽ SLOVAK SURFING?

Aloha čaute čaute slovenský surferi a surferky.

Slovenský zväz surfingu a jeho cieľ.

Cieľom je vytvoriť príležitosť pre slovákov súťažiť na medzinárodných súťažiach ISA – International Surfing Association
a zvýšiť úroveň, povedomie a možnosti slovákov v tomto úžasnom športe. Surfing je životný štýl, ktorý nám zmenil život aj pohľad na budúcnosť. Vieme, že nás surferov je po svete veľa, ale nevieme o sebe. Velká inšpirácia a možnosť súťažiť prichádza od Českých surferov z ktorých sa za uplynulé roky stali súperi na line-upe a priatelia v živote. Sme zakladajúci členovia SISA – Slovak Independent Surfing Association – Silvia a dvaja Tomášovia.

 

AKO TO CELÉ VZNIKLO?

Partička slovenských nadšencov sedela pri stole na Sri Lanke, po surfovom závode v rámci Česko-slovenského pohára v surfingu, na ktorom sme sa už druhý ročník zúčastnili. Už dávnejšie padla myšlienka, prečo na Slovensku nikto nič podobné neorganizuje? Niekedy v tom čase, sme sa takisto dozvedeli, že Česko sa nominovalo na ISA World Surfing Games 2023 v El Salvador. Vtedy nám prebehlo hlavou, waw, ideme do toho tiež!

Silvia (Prezident zväzu SISA) vytiahla servítku, spísala mená ľudí, ktorý by chceli s touto situaciou niečo urobiť. Servítka bola naša zakladajúca listina. Z mnohých podpisov sme ostali traja, ktorí sme sa dotoho riadne obuli. Vtedy sme ešte ani netušili, koľko nás to bude stáť času, úsilia, financíí, prekonaných prekážok. Možno keby vieme, tu servítku rituálne spálime. Dnes sme existujúca organizácia, ktorá síce zatiaľ je v plienkach, ale ciele má vysoké. Pridajte sa k nám, stante sa členmi a podporte komunitu.

Slovak Independent Surfing Association = Slovenský zväz surfingu.

slovak surf
Fotka z večera na Srí Lanke, kedy to všetko začalo
slovak surf

 

SISA je oficiálnym členom ISA International Surfing Association od septembra 2023.